Navigation
Home Page

Who's Who

SLT

Headteacher

Miss Elsa Fonseca

Safeguarding Lead

Whole School Policy Implementation & Development

Governance

School Improvement & Standards

Whole School Assessment & Self-Evaluation

Deputy Headteacher

Mrs Sharon McGahern

Deputy Safeguarding

Teaching & Learning

School Improvement & Standards

Whole School Assessment & Self-Evaluation

Maths Leader

School Business Manager

Mrs Cathy Doig

School Business & Finance

Overview for Health and Safety/Buildings

HR

SMT

EYFS Leader

Miss Laura Peters

Lime Tree Class (2 days)

Deputy Safeguarding

RE Leader

Mrs Geraldine Byrne

Chestnut Tree Classroom

Deputy Safeguarding

Inclusion Leader

Mrs Jackie Quirke

Deputy Safeguarding

Literacy Leader

Miss Julie Iroegbu

Beech Tree Class Teacher

Science Leader

Year 2 Leader

Mrs Gosia Saiz

Oak Tree Class Teacher

History & Geography Leader

Miss Claudia Murray

 

Maple Tree Class

School Administration & Site Management

Office Manager

Headteacher PA

Miss Gillian Bosomworth

Administration

Data Protection/GDPR

PA to the Headteacher

Site Manager

Mr Paul Jiwan

Site Manager

Administrative

Officer

Miss Paola Casalino

Admin Support

Attendance

Data/SIMS Support

Welfare Officer

Mrs Anoma Kulasekara

First Aid

LSA Support

Wellbeing of Staff & Pupils

Teachers & Support Staff

NURSERY

Apple Tree Class

Miss Emily Rowe

Mrs Adriana Kailou

Mrs Anzelika Arasp

Teacher

TA (Mon-Thurs)

TA (am only)

RECEPTION

Ash Tree Class

Miss Julia Kaptur

Mrs Gabriella Lewis

Teacher

TA

Holly Tree Class

Miss Anna Tran

Miss Josephine Gorry

Teacher

TA

Lime Tree Class

Miss Laura Peters

Mrs Mary Brosnan

Miss Anna O’Connor

Mrs Katarzyna Kowalczuk

Teacher (Job Share 2 days)

Supply Teacher (Job Share 3 days)

Nursery Nurse (Computing Manager)

LSA

YEAR 1

Beech Tree Class

Miss Julie Iroegbu

Mrs Teresa Swift

Mrs Ursula Cichy

Teacher

TA

LSA

Sycamore Tree Class

Mrs Karen Delaney

Miss Ellie Smith

Miss Katarzyna Porzuc

Supply Teacher

TA

LSA

Willow Tree Class

Mrs Deborah Zarri

Mrs Marlena Gonzalez

Mrs Margaret Picton-

Jones

Teacher

TA

LSA

YEAR 2

Chestnut Tree Class

Mrs Geraldine Byrne

Mrs Anna Tracey

Teacher

TA

Maple Tree Class

Miss Claudia Murray

Mrs Pippa McCarney

Miss Pearleen Peart

Teacher

TA

LSA

Oak Tree Class

Mrs Gosia Saiz

Miss Sheena Moriarty

Teacher

TA

SENCo

Mrs Johanna Browning (Wed)

Provision with groups

COMPUTING & IT SUPPORT

Mr Senakan Sivagnanam

Everyday Computer Solutions

Miss Anna O’Connor

Computing Manager

GARDENING TEACHER

Ms Claudia Kerner (Tues, Wed & Thurs)

 

MUSIC TEACHER

Ms Anna Chapple (Wed & Thurs)

PPA Cover

SPORTS COACH

Mr Marc Andrews

Play Sport

Mr Mathew Burrage

Play Sport

Miss Anita Parris

Play Sport

VOLUNTEER

Miss Anna Fernandes

TA

CLEANING STAFF

Mrs Teresa Gallagher

Mrs Margaret O’Sullivan

Mrs Marini Wickramarachichi

Ms Anna Decowski

LUNCH TIME STAFF

Geshaw Najan

Mrs Fatima Ali

Mrs Pauline McFarlane

Mrs Teresa Gallagher

Mrs Philomena Higgins

Mrs Katarzyna Porzuc

Ms Jackie Kandol

Chef - Caterlink

Kitchen - Caterlink

Kitchen - Caterlink

Kitchen – Caterlink /Cleaner

Kitchen/SMSA/TA

Kitchen/SMSA/LSA

Kitchen/SMSA

TOTAL STAFF

Full Time Teachers

10 Teachers

2 SLT

1 Inclusion Manager

Part time Teachers

3 Teachers (Music, Garden & SENCo)

Full time Support staff

24

Part time Support staff

2

Admin/Site Staff

5

TOTAL

45 Staff


Top